חזרה אל ארץ אבודה - חוברת

החוברת "חזרה אל ארץ אבודה", העוסקת בנושא השמיטה, מחזירה אותנו דרך הלכות השמיטה אל מעמדה הקדום של הארץ. הלכות אלו, שאין להן אח ורע בעולם החקלאי, מטוות את הדרך לעולם מופלא זה.
20 כולל משלוח
  • חזרה אל ארץ אבודה - חוברת / הרב שמעון אור

חזרה אל ארץ אבודה – חזרה אל קשרים של תודעה

בספרו של יובל נוח הררי "ההיסטוריה של המחר", מציג יובל נוח הררי את התפיסות העכשוויות ביותר ביחס להתפתחות העולם ובתוך כך תודעת האדם ותודעת החיים כולם. 

"התודעה נוצרת על ידי תהליכים ביוכימיים במערכת העצבים ובפרט במוח…אלא שלאף אחד אין אפילו קצה הסבר כיצד אוסף של תגובות ביוכימיות וזרמים חשמליים במוח יוצרים את החוויה הסובייקטיבי של כאב כעס או אהבה". 

וביחס לתודעת הדיבור הוא כותב בספרו "קיצור תולדות האנושות":

"הופעתן של דרכי המחשבה והדיבור החדשות ידועה בשם המהפכה הלשונית. מה בדיוק גרם למהפכה הלשונית. אין לנו מושג. התאוריה הנפוצה ביותר טוענת שמוטציות גנטיות מקריות שינו את מבנהו הפנימי של המוח ושינוי המבחנה הזה הביא להופעתן של דרכי מחשבה ודיבור מודרניות".

אולם אם אנו רוצים להיות נאמנים באמת לתורה הדרוויניסטית, ברור הוא, שאם התודעה היא מציאות קיימת, היא מתקיימת כבר מן היסוד הראשוני של הבריאה. מכאן גם ברור כי בהתפרטותה, התפרטה גם התודעה, לגוונים אין קץ בכל הבריאה כולה – האדמה, הצומח, החי, המדבר ואף בגרמי השמים. אין המדובר ברמות "גבוהות" או "נמוכות" של תודעה, אלא בסוגים שונים השייכים במקורם לאותו היסוד התודעתי האחד. מכאן גם שחייבת להיות אפשרות תקשורתית ביניהם ובתוך כך בין תודעת האדם ובריות העולם כולו.

חוברת השמיטה המובאת בפניכם, היא הראשונה המתמודדת עם היסוד של הרחת לחלוחית הקרקע, הקובעת הלכות קריטיות, הן לשמיטה, הן לדיני תרומות ומעשרות, כלאיים ולדיני שבת, יסוד שאין לו כל קיימות בעולם החקלאי או המדעי הבוטני. היא מוכיחה כי המדובר בקשר יניקה תודעתי!

בכך מהווה חוברת זו פריצת דרך להבנת מערכת החיים התודעתיים כולם, ופותחת פתח לחשיבה מחודשת ביחס לכל חוקי התורה בכללם, המסתמכים על קיום קשרי תודעה אלו, בכל הלכותיהם.

 למבצעי הרכישה הנוספים של ההצאה לאור של תנועה לתורה מנהיגה – לחץ כאן

דמי המשלוח והאריזה כלולים במחיר.

לפרטים נוספים ובירורים ניתן להתקשר או לשלוח הודעת ווטסאפ לפלאפון: 054-4522598

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.