חשוב לקרוא לפני שממשיכים לפינה זו!

בעת האחרונה החלה אופנה חדשה – שו"ת (שאלות ותשובות).

הצורך במענה דחוף לשאלה – הגם שלעיתים היא שטותית ולא חשובה, הפך להיות נחלת הכלל עד כדי שות"ים מקוונים באתרי האינטרנט, שליחת שאלות לרבנים במיילים והגדילו לעשות גם ב SMS  .

 

ישר כוח גדול לרבנים הזריזים שטורחים לילות כימים לענות בקצרה ובמהירות לכל שואל ושואל ונראה כמו שאין שאלה שאין לה תשובה קצרה וקולעת.

 

בעקבות התופעה הנרחבת, שאלתי את עצמי – האם לקבל תשובה זה הדבר החשוב ביותר לאנשים השואלים? או אולי יותר מזה…

 

לעניות דעתי, לא מדובר רק בלקבל תשובה וזהו – אלא מדובר על ניסיונות לערב את תכני התורה בחיי היומיום שלנו בכל צעד וצעד שאנו הולכים.

 

ניתן דוגמא: אדם רוצה לאכול דבר מה אבל לא יודע מה לברך – מיד הוא שואל כדי שהמאכל יחשוף דבר נוסף מעבר לטעמו הנפלא – וזה חשוב לאדם עד כדי כך שהוא טורח ושואל מקבל תשובה ועושה – ואוכל בהנאה כפולה!

 

לכן, בעייני שאלות הן תסמין לכך שיש רצון לקבל דבר מה מוסף על מה שכבר קיים – לכן לשאול זה חשוב – השאלה גורמת לנו להתקדם למקום משודרג יותר. 

 

מתוך כך, באופן ייחודי אני גאה להציג באתר תנועה לתורה מנהיגה את פינת השאלות בו כל אחד יכול  לשאול את השאלות שתמיד הציקו לו מהקשות ביותר לפשוטות ביותר, במגוון נושאים.

 

ניתן כמובן גם לנסות לענות, או להקשות על שאלות האחרים (האם כל שאלה היא לגיטימית?…)

 

והעניין המרכזי הוא לשאול ללא פחד וללא חשש!

 

 

זאת מתוך התפיסה הייחודית של תנועה לתורה מנהיגה ומאמציה להפגיש בין התורה למציאות, לעמת ולאמת ביניהם.

 

להפגיש בין העולם התורני – אותו חז"ל ואבותינו שהתמחו בעניין השאירו לנו בכתבים, לבין עולמינו אנו – אותו אין ספק שאנו מכירים טוב יותר, עקב ההתפתחות הטבעית של המציאות (מטוס, מכונית, מחשבים וכו).

 

לא נוותר על הידיעה הטבעית שלנו וגם לא נוותר על הידיעה התורנית שלהם – ומתוך כך, בעז"ה, נוכל לראות כיצד בעולמינו הטבעי מופיעים תכני התורה בקדושתם.

 

(ניתן לראות דוגמאות רבות למהלכים שכאלה בתכנים שבאתר, הן בשיעורים הקוליים והן במאמרים הרבים והמגוונים כגון: פרשת השבוע , זמנים , דמויות מהתנ"ך, גמרא , וארץ ישראל .)

 

חשוב מאוד לציין כי השאלות שיוצגו בפינה זו לא באות חס וחלילה מתוך זלזול בתורה ובתלמידי חכמים, אלא להפך – השאלות באות בפירוש כדי להגדיל תורה ולהאדירה – זאת מתוך האמונה כי תורתנו הקדושה היא תורת חיים ובכוחה ויכולתה לעמוד בפני כל שאלה ושאלה – תקיפה ככל שתהיה, חשובה ככל שתהיה וישירה ככל שתהיה.

ובעז"ה נראה כיצד השאלות פותחות לנו עולמה של תורה.

 

אמנם יש סכנה בפינה זו, שתחליש ח"ו את דעתם של החלשים באמונתם כי יש שאלות טובות ואין להם מענה מפורש, לכן נשתדל בעז"ה להראות כיוון חשיבה כללי ואנו מזמינים אתכם גם כן לנסות את כוחכם במסקנות העולות מתוך השאלות ולא להתייאש – הכל מתוך כוונה להבין טוב יותר דרך תפיסת עולמה של התורה, כיצד הקב"ה מתגלה בעולמנו[1].

 

בגלל רגישות העניין, אשמח לעמוד לרשותכם בכל העולה על ליבכם בעקבות פינה זו.
ניתן לפנות במייל:
tmanhiga1@gmail.com
או דרך הלינק "צור קשר" בעמוד הבית של האתר.

 בברכה,

מתניה דויטש

מנהל האתר תנועה לתורה מנהיגה

 

 


[1]   "הסתכל בתורה וברא עלמא"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.